Інформаційна сторінка

Педикульоз: що потрібно знати і як вберегтися

Педикульоз – це паразитарне захворювання шкіри, збудником якого є людська воша.

Ураження вошами (педикульоз) є достатньо поширеною хворобою, особливо серед дітей молодшого шкільного віку. Потовиділення в області голови людини створює вологе середовище, яке, на жаль, є сприятливим для існування та розмноження вошей.

Головні воші – це невеликі безкрилі комахи, які живуть у волоссі людини. Вони знаходяться, переважно, у найтепліших ділянках на голові людини – наприклад, за вухами або на потилиці.

Що необхідно знати батькам?

1. Воші паразитують на людині, харчуються її кров'ю, самки відкладають 3-7 яєць-гнид на день, які приклеюються до волосся.

2. Паразит любить чисте нефарбоване волосся і здорову кров.

3. Дорослі воші живуть 27-30 днів.

4. Стрибати ці паразити не вміють, вони здатні тільки повзати.

5. Від моменту зараження до перших ознак педикульозу в дітей може пройти кілька тижнів.

6. Поширені симптоми вошей: свербіж шкіри у місцях укусів, дрібні сіро-блакитні цятки на шкірі, гниди у волоссі.

7. Якщо ви виявили у дитини воші, причина, швидше за все, полягає у тісному контакті з носієм у черзі магазину, громадському транспорті, басейнах, спортивних роздягальнях, туалетах тощо.

8. Воша може 2-3 дні чекати нового господаря на речах (подушці, гребінці, рушнику).

Чим лікувати педикульоз у дітей?

Лікування включає:

1. Механічний спосіб (використовується при незначному ураженні). Цей спосіб полягає в наступних заходах: стрижка і збривання волосся, вичісування комах і гнид густим гребінцем ( перед вичісуванням волосся миють, ополіскують 5-10 % розчином оцту).

2.Хімічний спосіб. Застосування лікарських засобів (Ніттіфор, Пара-Плюс, Хігія, Параникс, Лавінал, Хедринг , та ін.). Нанесіть на волосся один із цих препаратів, зав’яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте відповідний час, згідно з інструкцією. Після чого промийте волосся водою з шампунем і нанесіть теплий 5- 10% столовий оцет, зав’яжіть голову, витримайте ще 30 хвилин, прополощіть у проточній воді, після чого вичешіть густим гребінцем загиблих вошей та гниди.

Профілактика педикульозу: як уникнути повторного зараження

Воші можуть якийсь час жити на предметах користування. Тому разом з процедурою виведення доведеться зробити ще дещо.

· Оброби гребінець. Можна тим же засобом, що і волосся. Поклади в пакет всі гребінці на півгодини, потім гарненько вимий водою з милом. Добре, якщо у кожного члена сім'ї буде свій гребінець.

· Не забудь про шпильки і резинки. Їх теж бажано обробити або ж випрати з милом. Пластикові обручі та шпильки оглянь і протри вологими серветками.

· Головні убори і шарфики також треба випрати. А краще і одяг, у якому останнім часом ходила дитина, відправити у прання.

· Якщо виріб прати не можна,поклади його в морозильну камеру на ніч. Цього часу вистачить, щоб знищити паразитів.

· Пропрасуй постільну білизну і наволочки. Або ж можна просто відправити ліжко в пральну машину. Після прання прасувати не потрібно. Воші не виживуть, навіть якщо прати на невисоких температурах.

Після відвідин потенційно небезпечних місць (табір, басейн, дитячі розважальні центри) звертай увагу на поведінку сина чи доньки, у дівчаток - перевіряй довге волосся (під резинками, у пучках).

Педикульоз – це таке саме захворювання, як і будь-яке інше. Воно не знає ні державних, ні соціальних кордонів. Це наша спільна проблема.

Коронавірус з Китаю – що це таке, симптоми, профілактика.

Що таке коронавірус

Є ціла сім'я коронавірусів. Вони викликають захворювання і в тварин, і птахів. SARS, приміром, також був коронавірусом. Коронавірус— це взагалі цікава річ, і він містить у собі як живі, так і неживі частинки. Всі віруси створені з клітин, які також мають здатність відтворюватись, просто інакше, ніж інші організми.

Щоб підхопити коронавірус, спочатку ми маєте ввійти в контакт з ним. Вірус може передаватись повітряно-крапельним шляхом — через кашель та чхання, а також фізичний контакт із зараженими людьми, або ж торкаючись поверхні, де перебувають віруси, якщо перш ніж помиєте руки, потягнете їх до носа чи рота. Як тільки вірус потрапляє у ваше тіло, він починає працювати, встромляє у неї свої рецептори. Виможете уявити собі ці рецептори у вигляді ніжок, кожна з яких є клітиною-ключем, а ваша клітина — замком. Як тільки вірус підбирає «ключ», що підходить довашого «замка», він входить у клітину. І так отримає доступ до усього механізму роботи клітини. Оскільки клітини руйнуються та відмирають, у тілі виникає імунна реакція. Все це разом створює симптоми, які ви починаєте відчувати. У випадку з коронавірусом це головний біль, нежить, кашель, озноб, біль у горлі та гарячка, через що і так складно відслідкувати і зрозуміти цю хворобу — всі ці симптоми дуже поширені, ми відчуваємо їх весь час під час сезону грипу чи при звичайній застуді. Аби зрозуміти, що це ніщо інше, як уханський коронавірус, необхідно пройти професійний тест у лабораторії, де дослідять склад вашого слизу та крові. Ви можете відчувати слабкість і втому, оскільки ваше тіло ставить собі в пріоритет боротьбу з вірусами, замість займатись рутинною роботою. Водночас виможете відчувати біль у кістках, адже вони виробляють більше лейкоцитів.

Отже, наша головна лінія захисту це імунна система. Та ось хитрість утому, що імунна система не виявляє вірус одразу. Ось чому в тіла йде так багато часу нате, щоб побороти вірус, якого доти стає дуже багато. Тож коли люди підхоплюють коронавірус, ваша здорова імунна система має тижні нате, щоб його побороти. Проблеми у тих, у кого імунітет знижений, а саме в літніх чи дуже юних людей. Уханський коронавірус особливо вражає старших людей, тому що з віком імунна система стає менш ефективною і уповільнюється. Оскільки вірус продовжує поширюватись, а клітини — вмирати, ваша імунна система може здати. Тож найбільші ризики в людей з ослабленою імунною системою. Та навіть при цьому варто сказати, що рівень смертності коронавірусу порівняно невисокий.

Як захиститись від коронавірусу:

Аби захиститися, медики рекомендують:

- часто та ретельно мити руки милом та водою;

- не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;

- уникати тісного контакту з хворими людьми.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

- залишайтеся вдома, якщо захворіли;

- уникайте тісного контакту з іншими людьми;

- прикривайте рот і ніс тканиною під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки;

- провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;

Людям, які зараз перебувають поблизу зони розповсюдження вірусу, радять:

- підтримувати гігієну рук;

- уникати відвідування ринків тварин та птахів;

- уникати відвідування хворих;

- звернутися до лікаря у разі появи симптомів – кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням;

- телефонувати заздалегідь, перш ніж їхати до лікарні


 Пам’ятка «Батькам про кір»

Велика поширеність кору пояснюється тим, що людський організм дуже сприйнятливий до цього захворювання. При контакті з хворим на кір може заразитися кожен, хто не перехворів раніше, незалежно від віку. Але, як правило, майже всі переносять кір у дитинстві, і тому його вважають хворобою дитячого віку. На кір людина хворіє один раз в житті. Повторні випадки захворювання трапляються дуже рідко.
Кір — хвороба, небезпечна для малих дітей
Дитина перших років життя переносить кір важче, ніж діти старшого віку. Ускладнення при кору — запалення легень, запалення шийних залоз, вух та інші — у дітей перших років життя бувають частіше, тому їх слід уберігати від захворювання на кір.
Як дитина заражається кором
Джерелом поширення кору є хвора дитина. При розмові, кашлі, чханні збудники кору з носоглотки хворого попадають у навколишнє повітря, розсіюються в ньому. Здорова дитина, вдихаючи таке повітря, заражається. Це може статися не тільки у кімнаті хворого, а й у сусідній кімнаті чи коридорі, що пояснюється швидким поширенням збудників хвороби. Дитина, хвора на кір, виділяє збудників хвороби в навколишнє середовище ще за 3—4 дні до появи перших ознак захворювання (висип) та протягом всього періоду його, тобто всього 8—9 днів.
Перші ознаки захворювання
Кір починається звичайно з появи нежиттю та кашлю. До цього приєднується запалення слизової оболонки очей, що викликає світлобоязнь. Повіки, ніс, верхня губа припухають, і обличчя дитини набуває характерного для кору вигляду. Температура підвищується (але може залишитися і нормальною). На 4-5-й день від початку хвороби з'являється крупноплямистий висип. У цей період кашель та нежить посилюються, сильніше проявляється світлобоязнь, температура підвищується, загальний стан дитини погіршується.
Як запобігти захворюванню на кір
Насамперед треба по можливості оберігати дитину від зустрічі з хворим на кір. Якщо дитина все ж була в стосунках з хворим, батьки повинні обов'язково звернутися до лікаря для того, щоб дитині зробити щеплення проти кору гамма-глобуліном, який містить в собі так звані антитіла, що мають здатність захищати організм дитини від цілого ряду заразних дитячих захворювань і в тому числі від кору. Таке щеплення може уберегти дитину від захворювання або значно полегшити перебіг кору, якщо все-таки вона захворіє. Щеплення діє протягом одного місяця. Якщо після цього строку дитина знову була в стосунках з хворим на кір, щеплення слід повторити. Кір у дітей, яким зроблено щеплення, здебільшого не дає ускладнень, які становлять найбільшу небезпеку для здоров'я. Батьки повинні знати, що щеплення гамма-глобуліном дає добрі наслідки у тому разі, якщо він введений не пізніше 3-4-го дня з моменту появи висипу у хворої дитини (6—7-й день після зустрічі з хворим).
Про захворювання дитини слід обов'язково сповістити той заклад, який вона відвідувала. Це дасть змогу виявити дітей, що були з нею в контакті та зробити своєчасно щеплення тим, хто не хворів на кір. 
Важливе значення в боротьбі з поширенням кору має своєчасне виявлення ознак нездужання у дитини. Вчасно помітивши перші ознаки захворювання, можна уберегти здорових дітей від контакту з хворим, дітям же, що були в стосунках з ним, зробити щеплення.
Батьки! Своєчасно повідомляйте лікаря про контакт вашої дитини з хворим на кір. Вчасно введений гамма-глобулін може захистити дитину від тяжкої форми кору, від ускладнень.
Догляд за дитиною, хворою на кір
Дитина, хвора на кір, потребує дбайливого догляду. Від нього здебільшого залежить сприятливий перебіг хвороби та видужання дитини.
Збудник кору дуже швидко гине під дією світла та повітря, тому приміщення, в якому знаходиться хвора дитина, досить піддати вологому прибиранню та ретельному провітрюванню протягом півгодини, щоб збудник хвороби загинув. Чим чистіше повітря в кімнаті, де лежить хворий, чим більше в ній світла, тим менша небезпека появи ускладнень, особливо запалення легень. Щоб світло не подразнювало запалених очей хворого, ліжко треба ставити узголів'ям до світла.
Велику увагу треба приділяти догляду за шкірою, очима та порожниною рота хворого.
Їжа хворої дитини повинна бути різноманітною, багатою вітамінами, їй потрібно давати більше, ніж звичайно, фруктів, овочів та соків.
Хвора дитина повинна знаходитися під наглядом лікаря. Усі його поради треба ретельно виконувати. Якщо лікар вважає, що дитину необхідно помістити в лікарню, то батькам слід погодитися, особливо коли йдеться про дітей перших років життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар